2012. január 24., kedd

Tippek: #2

A tippek rovatunkat mostanában eléggé elhanyagoltuk, de jó hír, hogy mostantól gyakrabban fogunk jelentkezni -remélhetőleg mindenki számára- hasznos információkkal és trükkökkel, tippekkel.

Mai nap a kínálatunkban fellelhető tekercses papírokról lesz szó,  illetve azok alapvető tulajdonságairól.

Méretüket tekintve két fő adat van, amiből az első a legfontosabb, vagyis a szélesség. Elérhető ISO A szabvány szerinti méretekben A3 297, A2 420, A1 594, A0 841 cm szélességben és második adatként általában 30, 50 vagy 175 méter hosszban. Ezektől eltérően léteznek még + -os méretek, ahol az előbb felsorolt méretekhez hozzájön pár centi. 330, 430, 610, 625, 914, 1066 cm.

A lista elején a normál 75-80g -os papírok állnak. Felületüket tekintve nagyban hasonlítanak a már megszokott kis A4-es nyomtatónkba pakolható papírokéhoz. Általában szabvány méretekben kaphatóak.  Ezeket a papírokat főleg CAD-es nyomtatáshoz használjuk, vagyis olyan esetben, ahol kevés a telítettség (tipikusan 5%) és a rajz csak vonalakból áll. A tintasugaras nyomtatók egy kép nyomtatásakor sok festéket szórnak a papírra, így ez a fajta papír átázna, felhullámosodna, a végeredmény nem lenne kielégítő. Persze vannak kivételek. Legújabb szerzeményünk az OCÉ ColorWave 600-as (golyós) nyomtatónk más technológia szerint nyomtat, így ez a gép már erre a papírra is tökéletes minőségű fotókat készít. Ezt a fajta nyomtatást akkor szoktuk alkalmazni, ha például diploma beadásakor nem csak tablót kell beadni, hanem a diploma hátuljába mellékletként kell szerepelnie egy szép és összehajtogatott rajznak. Ezen felül pl. ha a legolcsóbb -de minőségi- megoldást keressük, mert egy prezentáció végén kidobás várna plakátunkra és nincs értelme a jobb papír felárának.

Jövő héten a Coated papírokkal folytatjuk.
folyt köv.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése